• مدیرکل هواشناسی مازندران

هوای مازندران از شنبه سردتر خواهد شد

مدیرکل هواشناسی استان مازندران با تاکید بر اینکه صیادان عزیز در روزهای آینده به دریا نروند، خبر داد: هوای مازندران از شنبه سردتر خواهد شد.

غلامرضا رضوی گفت: بر اساس تجزیه و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی و خروجی مدل‌های عددی جوی و دریایی از بامداد روز شنبه 25 دی ماه تا عصر همان روز با وزش باد نسبتاً شدید و گاهی شدید و به تبع آن مواج شدن نسبی دریا مواجه خواهیم شد.
وی اضافه کرد: بیشینه سرعت وزش باد در سواحل و فراساحل مناطق غربی و مرکزی استان 18 متر بر ثانیه پیش‌بینی و بیشینه ارتفاع موج در سواحل و فراساحل غرب و مرکز استان 2.5 متر برآورد می‌شود.
مدیرکل هواشناسی مازندران اعلام کرد: توصیه می‌شود مسؤولان بنادر، شیلات و دریابانی، مدیریت بحران، هلال احمر و نیروی دریایی ارتش و سپاه آمادگی لازم را داشته باشند و صیادان پره، کیلکا و فعالان دیگر دریایی نیز مراقبت‌های لازم را داشته باشند.
رضوی تصریح کرد: برای شنبه جوی ابری و در برخی ساعات بارش باران، بارش برف در ارتفاعات، وزش باد نسبتا شدید وکاهش دما و از شب با کاهش ابر خواهیم داشت.
مدیرکل هواشناسی استان مازندران اظهار کرد: هوای استان در روز یکشنبه جوی صاف تا قسمتی ابری و همراه با افزایش نسبی دما و از شب به‌تدریج ابری و در ارتفاعات غربی استان با بارش پراکنده است و برای دوشنبه جوی نیمه ابری تا ابری ودر ارتفاعات همراه با بارش پراکنده است.
وی در پایان خاطرنشان شد: برای سه‌شنبه تا پنجشنبه هوایی صاف تا نیمه ابری و در ارتفاعات ابری و همراه با بارش‌های پراکنده شاهد خواهیم بود.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
آیا از عملکرد کلی نمایندگان استان مازندران در مجلس رضایت دارید؟

آخرین اخبار