متشنج شدن مجلس با اعتراض نمایندگان استان های شمالی درباره انتقال آب دریای خزر

استناد نیوز، جلسه علنی امروز مجلس با اعتراض نمایندگان استان های شمالی کشور درباره انتقال آب دریای خزر برای چند لحظه متشنج شد.

 

به گزار ش استناد نیوز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی بح امروز بررسی یک فوریت الحاق یک تبصره به ماه 206 قانون آیین نامه داخلی مجلس را در دستور کار داشتند.

جلسه امروز که در غیاب علی لاریجانی به ریاست مسعود پزشکیان اداره می‌شد با حواشی مواجه شد و جو پارلمان برای چند لحظه متننج شد.

زمانی که نمایندگان مشغول بررسی دستور کار بودند، نمایندگان شمال کشور در یک حرکت معترضانه با در دست داشتن نوشته‌هایی به جایگاه هیئت رئیسه رفتند.

دست‌نوشته‌های نمایندگان گلستان، گیلان و مازندران حاوی پیام‌هایی شامل «نه ملت به انتقال آب دریای خزر»، «اسیتضاح وزیر نیرو فوری»، «مردم اجازه نابودی دریای خزر را نمی‌دهند»، «انتقال آب خزر مساوی با نابودی محیط زیست» و « بلای زاینده رود و ارومیه را برای دریای خزر تکرار نکنید» بود.

با حضور نمایندگان شمال در جایگاه هیئت رئیسه برخی نمایندگان دیگر از کمیسیون‌ انرژی و دیگر کمیسیون‌ها هم با حضور در جایگاه آنان را همراهی و بر اعتراض آنان مهر تأیید زدند.

نمایندگان معترض گرد مسعود پزشکیان حلقه زده و خواسته خود را فریاد می‌زدند که وی با صدای بلند دائم از آنان می‌خواست به جایگاه خود بازگردند.

این فریادهای پزشکیان اما به جایی نرسید، به طوری که فریاد زد نمایندگان شمال تخلف می‌کنند سر جایتان برگردید!

فریادهای نایب رئیس مجلس منجر به این شد که دیگر نمایندگان برای پراکنده کردن معترضان حاضر در جایگاه هیئت رئیسه به جایگاه بروند و با گرفتن دست نوشته‌ها از نمایندگان معترض آنان را متفرق کنند.

در این میان احمدی لاشکی و مهرداد بائوج لاهوتی نمایندگانی بودند که بر اعتراض خود مصر بودند و اجازه گرفتن دست نوشته‌هایشان را به کسی نمی‌دادند.

ازدحام در جایگاه هیئت رئیسه دیگر نمایندگان را هم از جایشان بلند کرد و به جلوی جایگاه کشاند به طوری که برای لحظاتی کمتر نماینده‌ای سر جای خود نشسته بود و مجلس به شدت بی‌نظم بود.

نمایندگان بعد از پایین آمدن از جایگاه هیئت رئیسه برای لحظاتی شعارهای خود را مقابل خبرنگاران گرفتند.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار