اخبار بین المللی آسیا اروپا آمریکا و خاورمیانه

وزیر انرژی سعودی توقف پنجاه درصدی تولید نفت را تایید کرد

استنادنیوز؛ وزیر انرژی رژیم سعودی با تایید توقف نیمی از تولید نفت در این کشور بعد از عملیات پهپادی علیه پالایشگاه‌های نفتی در بقیق و خریص، گفت اطلاعات متعاقب طی 48 ساعت آینده ارائه می‌شود.

ذخایر اورانیوم ۴.۵ درصد ایران به ۲۵ کیلوگرم رسید

استنادنیوز؛ ذخیره فوق شامل ۲۱۶.۵ کیلوگرم اورانیوم عنی شده تا ۳.۶۷ درصد از اورانیوم ۲۳۵ و ۲۵.۱ کیلوگرم اورانیوم غنی شده تا ۴.۵ درصد از اورانیوم ۲۳۵ است.

چرا وزارت خارجه پیگیر آزادی دانشمند ایرانی در آمریکا نیست؟

استنادنیوز؛ همانطور که وزیر علوم نیز صراحتاً اعلام کرده، مسئولیت پیگیری وضعیت دانشمند ایرانی بر عهده وزارت امور خارجه است. اما متاسفانه دستگاه دیپلماسی تاکنون هیچ اقدامی درخصوص آزادی آقای سلیمانی و بازگشت وی به کشور انجام نداده است.

سقوط جنگنده میگ 29 آذربایجان در دریای خزر

استنادنیوز؛ وزارت دفاع جمهوری آذربایجان می‎گوید که یک فروند جنگنده میگ ۲۹ این کشور بر فراز دریای خزر سقوط کرده است.

«عراقچی» حامل چه پیامی برای «مکرون» بود؟

استنادنیوز؛ عراقچی در سفر اخیر خود به پاریس، حامل طرح جایگزین روحانی در مقابل طرح رئیس‌جمهور فرانسه در مورد برجام و تنش‌های بین ایران و آمریکا بود.

جلسه اضطراری دولت انگلیس پس از توقیف نفتکش این کشور

استنادنیوز؛ دولت انگلیس بعد از توقیف نفتکشی که با پرچم این کشور در حال حرکت بوده تشکیل جلسه اضطراری داد.

پرتغال: توقف صدور روادید در ایران موقتی و به دلیل مشکل در بخش کنسولی است

استنادنیوز؛ وزارت خارجه پرتغال تاکید کرد که موضوع توقف صدور روادید برای ایرانیان موقتی بوده و به دلیل مشکل در بخش کنسولی سفارت این کشور در تهران است و هیچگونه ارتباطی به روابط دوجانبه میان دو کشور ندارد.

بن سلمان برای به دست آوردن دل ترامپ دختر «بندر بن سلطان» را به آمریکا فرستاد/ آیا زن قدرتمند سعودی مناسبات را بهبود می‌دهد +عکس

استنادنیوز؛ «ریما بنت بندر بن سلطان» زن جنجالی عربستان سعودی که طی ماه‌های گذشته با دریافت پستهای مختلف دولتی به دستمایه‌ای برای رسانه‌های مختلف تبدیل شده، این بار استوارنامه خود را تحویل دونالد ترامپ داد.

پشت پرده تغییر رفتار اماراتی‌ها از ایران تا یمن/ خطر ورشکستگی یا حذف از قدرت؟

استنادنیوز؛ در ماجرای حمله به نفتکش‌ها دربندر فجیره و فضاسازی سعودی‌ها و آمریکا برای متهم‌کردن ایران، امارات به دلیل هراس از تبعات ورود مستقیم به درگیری با ایران، راه دیگری را برگزید.

کنگره امریکا به دنبال غرامت «گلوبال هاوک»

استنادنیوز؛ خبر اول اینکه، کنگره امریکا در حال بررسی طرحی است که به موجب آن هزینه سرنگونی پهپاد متجاوز امریکایی در خلیج فارس از حساب‌های بانکی مسدود شده ایران برداشت شود.

نشریه فرانسوی: محاسبه ترامپ اشتباه بود / فشار بر ایران نتیجه عکس داد

استنادنیوز؛ یک هفته‌نامه فرانسوی تصریح کرد سیاست فشار بر ایران برخلاف آرزوی واشنگتن، به محکم‌ترشدن مواضع ایران و عدم عقب‌نشینی منتهی شد.

همکاری امنیتی ترکیه و آمریکا در پرونده ادلب/ پوتین از سبد سوریه به اردوغان امتیاز می‌دهد!

استنادنیوز؛ ترکیه و آمریکا تمایلی به پایان ماجرای ادلب ندارند.آمریکا نمی‌خواهد با پایان مناقشه ادلب و ریشه کن شدن تروریست‌ها،پرونده التنف روی میز قرار بگیرد و ترکیه نیز نمی‌خواهد بهانه اشغالگری خود را ازدست بدهد.

نیویورک‌تایمز: ترامپ مقابل ایران دیگر گزینه‌ای ندارد

استنادنیوز؛ یک روزنامه آمریکایی در گزارشی با اشاره به ساقط شدن پهپاد جاسوسی آمریکا در حریم هوایی ایران و واکنش‌های واشنگتن به این مسئله، تاکید کرد: ترامپ در مقابل ایران، گزینه‌ای ندارد.

واکنش رئیس جمهور فرانسه به سرنگونی پهباد آمریکایی توسط سپاه

رئیس جمهورفرانسه در واکنش به سرنگونی پهپاد آمریکایی در حریم هوایی ایران ضمن دعوت به آرامش همگان، به صورت تلویحی از ایران انتقاد کرد

روسیه نمیگذارد سناریوی بدی برای تهران به وقوع بپیوندد

استنادنیوز؛ رئیس کمیته بین الملل شورای روسیه اعلام کرد که این کشور اجازه نخواهد داد که با افزایش حضور نیروهای آمریکایی در خاورمیانه اتفاق بدی برای تهران بیفتد.

گزارش امارات، عربستان و نروژ در مورد الفجیره به شورای امنیت

استنادنیوز؛ امارات، عربستان سعودی و نروژ در گزارشی به شورای امنیت اعلام کردند که حمله به چهار کشتی در نزدیکی ساحل امارات در روز ۱۲ مه، حکایت از یک عملیات "پیشرفته و هماهنگ شده" را دارد که توسط نماینده یک کشوری انجام شده است.

صفحه1 از15

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

محبوب های بین الملل

آخرین اخبار