ارزش معاملات بورس در مازندران رشد کرد

  • کد خبر: 2110208
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: پنج شنبه, 23 آبان 1398

استناد نیوز- شاخص فرابورس روز چهارشنبه در پایان معاملات بیش از ۱۰ واحد رشد داشت و بر روی کانال سه هزار و ۳۲ واحد ثابت ماند.

به گزارش استناد نیوز، هفته جاری سهامداران فعال در بورس منطقه ای مازندران تعداد ۷۸ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۱۴۸ سهم به ارزش کمتر از ۴۷۵ میلیارد ریال خرید و فروش کردند.

در هفته‌ای که گذشت ۶۶ درصد سهام در سبد فروش قرار گرفته یعنی ۱۶۱ میلیارد ریال سهم خریداری و ۳۱۳ میلیارد ریال سهم فروخته شد.

علاوه بر این در هفته جاری سهام ۲ خودروساز بزرگ کشور یعنی سایپا و ایرانخودرو بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند و در صدر تابلوی بورس قرار گرفتند.

البته بالا رفتن قیمت خودرو در ۱۰ روز اخیر و همچنین شایعات و اخبار ناشی از افزایش سرمایه ایرانخودرو بر روی افزایش میل فعالان بازار بورس برای خرید سهام این ۲ خودروساز بی تاثیر نبود.

همچنین سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری دارویی تامین، تولیدی فولاد سپید فراب کویر و محور سازان ایران‌خودرو پس از خودروسازان بیشترین ارزش معاملات استان مازندران را به خود اختصاص دادند.

شاخص قیمت بازار روز گذشته (چهارشنبه) ۴۳۸ واحد رشد را تجربه کرد و در مجموع در هفته جاری با یکهزار و ۷۶۱ واحد افزایش نسبت به هفته قبل در پله ۳۰۷ هزار و ۹۴ واحد متوقف شد.

شاخص فرابورس نیز روز چهارشنبه در پایان معاملات بیش از ۱۰ واحد رشد داشت و بر روی کانال سه هزار و ۳۲ واحد ثابت ماند.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار