• عضو جدید شورای شهر تهران مطرح کرد؛

شهردار آینده تهران کیست؟ / محسن هاشمی در شورای شهر می ماند و رئیس می شود

بعد از انتخابات شورای شهر تهران مسئله انتخاب شهردار تبدیل به مهم‌ترین دغدغه اعضای جدید شورای شهر تهران شده است.

بنا بر تصمیم کارگروه کارگروه 7 نفره‌ای برای تعیین شاخص‌های شهردار و بر اساس شهردار تهران می‌تواند از میان اعضای شورا باشد. این خبر را شهربانو امانی عضو جدید شورای شهر به رسانه‌ها داده است.

در همین ارتباط یک منبع آگاه نیز در گفت و گو با خبرنگار عصر ایران گفت: این موضوع مبنی بر این نیست که یکی از اعضای شورای شهر قرار است به عنوان شهردار کاندیدا شود، بنابراین تشویشی در اذهان عمومی ایجاد نشود.

وی همچنین گفت: در جلسه ای که شورای سیاست گذاری اصلاحات تشکیل داد قرار بر این شد که آقای محسن هاشمی به دلیل رای بالا و اولی که در انتخابات شورای پنجم شهر کسب کردند، به عنوان رئیس شورای شهر انتخاب و شهردار از خارج از لیست و اعضای شورای شهر تهران انتخاب شود. بنابراین مصوبه ای که منوط بود به انتخاب شهردار خارج از لیست شورای شهر تصویب شده بود، همچنان به قوت خود باقی است.

 

به گزارش استناد نیوز، براین اساس محتمل ترین گزینه شهرداری تهران با در دست گرفتن ریاست شورای شهر تهران، ترکیب 21 نفره و یکدست شورای شهر تهران در دوره پنجم را حفظ می شود. اما تکلیف شهردار تهران همچنان نامشخص است، مذاکرات پشت پرده در این خصوص با قدرت درحال انجام است و هر روز گزینه های جدیدی برای شهرداری تهران پس از دوره 12 ساله قالیباف مطرح می شود. باید دید پس از آغاز به کار رسمی شورای شهر پنجم، اعضای 21 نفره این شورا چه تصمیمی برای شهرداری پایتخت اتخاذ می نمایند.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار