آغاز بیست و ششمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر

استناد؛بیست و ششمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر با عنوان ' اکسین کاپ ' در مازندران آغاز شد.

مجتبی ابراهیمی اظهار داشت: بیشترین تعداد کشورهای شرکت کننده در مسابقات شطرنج جام فجر پیش از این 17 کشور بود که در دوره بیشت و ششم به 24 کشور افزایش یافت .
وی افزود : شطرنج بازان خارجی شرکت کننده دراین دوره به لحاظ کیفیت فنی و کسب عنوان، در رده استادان بزرگ و بین المللی هستند.
ابراهیمی گفت که در این دوره 46 شطرنج باز مطرح و سرشناس خارجی از کشورهای فرانسه ، روسیه ، اوکراین ، بلاروس ، پرتغال ، لوکزامبورگ ، ترکیه ، دانمارک ، ایرلند ، استرالیا ، ارمنستان ، آذربایجان ، قرقیزستان ، گرجستان ، ترکمنستان ،افغانستان ، مالزی ، سریلانکا ، هند ، چین ، غنا ، آفریقای جنوبی ، عراق و سوریه شرکت دارند.
وی افزود : همه شطرنج بازان مطرح کشور که دارای رده های استاد بزرگ ، بین المللی ، منطقه ای و استانی هستند نیز در این رویداد مهم حضور یافتند و در مارتن یک هفته ای به مصاف حریفان داخلی و خارجی خود خواهند رفت.
ابراهیمی گفت : حضور 353 شطرنج باز نشان از سطح کمی و کیفی بالای مسابقات جام فجر دارد ، مسابقاتی که مازندران برای نخستین بار آن را میزبانی می کند.
وی افزود : برای نخستین بار 2 داور بین‌المللی مازندران شامل خدیجه شریف‌نتاج و مهدی محمدی به عنوان سرداور در این مسابقات حضور دارند که این هم نشان از جایگاه مهم شطرنج مازندران در کشور و مسابقات معتبربین المللی دارد .
به گزارش خبرنگار ایرنا ، بیست و ششمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر با عنوان ' اکسین کاپ ' تا 21 بهمن ماه ادامه خواهد داشت.
این مسابقات در 2 جدول استادان بزرگ شطرنج و آماتورها برگزار می شود . 82 شطرنج باز با رتبه استاد بزرگ و استاد بین المللی در جدول ( آ A) و 271 نفر نیز در جدول گروه (بی B) در 9 دور به روش سوئیسی باهم رقابت می کنند.
برای نفرات برتر این مسابقات در مجموع حدود 500 میلیون ریال جایزه نقدی تعیین شده است.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار