پیش فروش سکه از سوی بانک مرکزی متوقف شد

استنادنیوز؛ طرح پیش فروش سکه که از چهارم آذر ماه آغاز و در اواخر بهمن ماه با شرایطی جدید تمدید شد، امروز از سوی بانک مرکزی متوقف شد.

در ابتدای اجرای طرح استقبال چندانی از آن نشد اما با تغییر شرایط پیش فروش و افزایش قابل توجه بهای سکه تقاضای ثبت نام برای این طرح به میزان قابل توجهی افزایش یافت.

مسعود رحیمی مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی گفته است: نخستین موعد سررسید سکه های پیش فروش شده یک ماهه 26 اردیبهشت ماه است که با توجه به اینکه در آستانه نزدیک شدن به این موعد هستیم، همه سکه های پیش فروش شده تحویل بانک ملی ایران شده است.

وی افزود: در سه روز نخست توزیع، بالغ بر یک میلیون سکه توزیع خواهیم کرد که حسب دستور رئیس کل بانک مرکزی امروز بنا شد این توزیع حتی زودتر از 26 اردیبهشت ماه انجام شود و مردم می توانند سر موعد و حتی زودتر تحویل پیش خرید کنندگان خواهد شد.

رحیمی تصریح کرد: از آنجا که نیاز است در قبال پیش فروش بتوانیم تعهدات خود را انجام دهیم و کیفیت بالای ضرب سکه را نیز حفظ کنیم، قرار شد از فردا (17 اردیبهشت) به طور موقت پیش فروش سکه متوقف شود.

مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی با بیان اینکه مهمترین محدودیت ما انجام ضرب سکه است تا بتوانیم سر موعد ضرب کنیم و تحویل مردم دهیم، گفت: به نظر می رسد با ورود این تعداد سکه، بازار متعادل شود. ما از نظر موجودی طلای خام در خزانه بانک مرکزی هیچ محدودیتی نداریم و به میزان کافی طلا وجود دارد اما به هر حال بانک مرکزی به رصد بازار ادامه می دهد و در صورتی که نیاز به مداخله ببیند، چه از طریق حراجی و چه پیش فروش سکه بار دیگر اقدام خواهد کرد.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار