• مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران:

رشد 16 درصدی عملیات لایروبی در بندر نوشهر نشان دهنده تعامل سازنده بین مسئولان و کارکنان بنادر شمالی است

استنادنیوز؛مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران از رشد ۱۶ درصدی عملیات لایروبی بندر نوشهر طی سال گذشته در مقایسه با مدت مشابه قبلی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر ودریانوردی استان مازندران ،محمد تقی انزان پور روز یکشنبه در نشست هم اندیشی و بررسی موضوعات مرتبط با لایروبی بنادر شمالی که با حضور مدیرکل حفاظت و ایمنی سازمان بنادر و دریانوردی و مدیران کل وکارشناسان بنادر نوشهر ، انزلی و امیر آباد و نمایندگان شرکت خط دریابندر در بندر نوشهر برگزار شد با اعلام این مطلب افزود: طی سال گذشته به میزان ۲۲۷۶۱۰ متر مکعب لایروبی در حوضچه و کانال دسترسی بندر نوشهر صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال قبلی از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است.

وی با اشاره به لزوم کار مطالعاتی در خصوص انباشت رسوب در بنادر شمالی خاطر نشان کرد : متأسفانه  برداشت بی رویه از جنگل و همچنین استقرار کارخانه های شن و ماسه  درکنار رودخانه ها موجب فرسایش خاک و سرازیر شدن حجم زیاد رسوب به دریای خزر و بنادر شمالی می شود که نیازمند پیش بینی اقدامات اساسی در این زمینه هستیم.

علیرضا خجسته مدیر کل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی نیز در این نشست طی سخنانی لایروبی بنادر شمالی را نقطه قوت عملکرد سازمان بنادر در سطح بنادر کشور عنوان کرد.

 وی افزود:حجم عملیات لایروبی در بنادر شمالی در دو سال اخیر بیش از پیش بینی های صورت گرفته بود و این نشان دهنده تشریک مساعی و تعامل سازنده بین مسئولان و کارکنان بنادر شمالی و شرکت پیمانکار است.

  در ادامه حسین چراغی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با ارائه گزارشی در خصوص اقدامات صورت گرفته در بخش لایروبی بنادر شمالی طی دو سال گذشته، اولویت های لایروبی بنادر نوشهر، انزلی و امیر آباد  در سال جدید را تشریح کرد.

  وی با اشاره به مشکلات و چالش های فراروی بنادر شمالی با شرکت پیمانکار در بخش های مالی ، عملیاتی، تعهدات قراردادی ، انجام عملیات هیدروگرافی توسط شرکت طرف قرارداد لایروبی ، مقایسه بنادر شمالی از نظر میزان عمق و... خواستار مساعدت برای رفع این چالش ها و تأمین ناوگان و تجهیزات مورد نیاز لایروبی در بنادر شمالی شد.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار