مرگ 19 نفر بر اثر حوادث کار و کاهش 32 درصدی در مازندران

استنادنیوز؛مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران از مرگ تعداد 19 نفر بر اثر حوادث کار در سه ماهه سالجاری در استان و کاهش 32 درصدی با مدت مشابه در سال قبل خبر داد

 

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران گفت :سه ماهه سالجاری تعداد 19 نفر بر اثر حوادث کار در استان جان خود را از دست دادند(همگی مرد)،که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 32 درصد کاهش داشت

دکتر علی عباسی تصریح کرد :بر اساس آمارهای مراکز پزشکی قانونی استان در سه ماهه سالجاری به ترتیب شهرستان آمل  با 5 مورد و ساری با 3 مورد بیشترین و شهرستان جویبار با یک مورد فوتی،‌ کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.

وی تصریح کرد: بر اساس این گزارش عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار سه ماهه سالجاری مربوط به سقوط از بلندی با 8 نفر و پس از آن برق گرفنگی با 6 مورد ، سایر موارد با 4 و جسم سخت با یک مورد در رتبه بعدی قرار دادند.

به تفکیک ماه

بر اساس تفکیک ماه اردیبهشت با 9 ، خرداد و فروردین  هر کدام با 5 مورد آمار فوتی در آن به ثبت رسید.

وضعیت تاهل و ملیت

عباسی با بیان اینکه همگی این 19 فوتی متاهل هستند گفت: تعداد 17 از فوت شدگان حوادث کار در سه ماه سالجاری ایرانی و ما بقی دارای ملیت غیر ایرانی هستند.

افزایش 23 درصدی مصدومین حوادث کار

عضو شورای قضایی استان گفت : تعداد 219 نفر در اثر حادثه کار به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 23 درصد افرایش داشت.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان میباشد گفت:ارزش نهادن به جان انسانها ، داشتن برنامه ایمنی در کار ، رعایت استاندارد ها و قوانین مربوطه ، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهمترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست.

لازم به ذکر است مطابق تعاریف سازمان پزشکی قانونی ، مصدومیت ناشی از حادثه کار به آثار ناشی از صدمات فیزیکی ، شیمیایی ، مکانیکی و روانی به دنبال کار گفته می شود و لزوما نیازی به وجود رابطه کارگر و کارفرما برای مصدوم نیست.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار