• مدیر کل راه و شهرسازی مازندران در کارگاه آموزشی HSE در صنعت ساختمان با رویکرد محیط زیست عنوان نمود:

توجه ویژه به مبحث دوازدهم مقررات ملی ساختمان در مازندران

استنادنیوز؛مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران در کارگاه آموزشی HSE در صنعت ساختمان با رویکرد محیط زیست از توجه ویژه به مبحث دوازدهم مقررات ملی ساختمان در مازندران خبر داد

 مهندس سید محمد نظری در کارگاه آموزشی HSE با رویکرد محیط زیست اظهار کرد: توجه به مباحث ایمنی در این استان از اهمیت بسیار بالائی برخوردار است.

وی تصریح کرد: مازندران در حوزه ساخت و ساز کشور جایگاه ویژه‌ای دارد و رعایت مباحث ساختمان در این استان بسیار مهم است.

مدیر کل راه و شهرسازی مازندران با بیان اینکه میزان حوادث ساختمانی در کشور از نرم بین‌المللی بالاتر است، گفت: در استان مازندران اقدامات خوبی برای کاهش حوادث ساختمانی انجام شد.

مهندس نظری با بیان اینکه رعایت ایمنی، بهداشت و محیط زیست در پروژه‌های ساختمانی بسیار مهم است، گفت: در دنیا به این مباحث توجه ویژه‌ای شد و در کشور نیز اقداماتی در حال انجام است و باید از فرصتی که در این کنفرانس به وجود آمد زمینه‌ای ایجاد شود تا شاهد کاهش حوادث ساختمانی باشیم.

مهندس نظری یادآور شد: اگر از بهداشت و ایمنی و سلامت صحبت‌ می‌شود، باید دانسته‌های علمی جهانی را پیگیری و نسبت به اجرایی کردن آن اقدام کنیم.

وی اضافه کرد: در حال حاضر سالانه یک‌هزار و 500 نفر فوتی ناشی از حوداث کار در کشور داریم که بیش از 60 درصد مربوط به صنعت ساختمان کشور است.

نظری اضافه کرد: یکی از بحث‌های این کارگاه آموزشی نهادینه‌سازی قوانین و مقررات و کمک به کاهش حوادث ساختمانی است.

وی با عنوان اینکه فرایندهای حوزه ساخت و ساز باید بازنگری شود، افزود: اقدامات ساخت و ساز باید با اصول مهندسی پیشرفته عملیاتی شود.

این مسؤول ادامه داد: بحث اطلاع‌رسانی در حوزه ساخت و ساز باید جدی گرفته شود و مصرف‌کنندگان باید در جریان حوادث ناشی از کار قرار گرفته و حساسیت عمومی در جامعه نسبت به حوادث ناشی از کار ایجاد شود.

مهندس نظری با اعلام اینکه افزایش مصرف انرژی باعت تهدیدات زیست‌محیطی می‌شود، گفت: در دشت تهران روزی یک میلیمتر زمین فرو می‎رود و در سال 40 سانتیمتر همه زیرساخت‌های کشور تهدید می‎شوند، این مشکلات در دشت نیشابور و مشهد وجود دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران با اعلام اینکه علاوه بر توجه به مباحث ایمنی برای کارگران باید حساسیت ویژه‌ای در حوزه ناظران، مشاوران ایجاد شود.

وی در پایان گفت: امید است که با همکاری همه جانبه مسئولان و انبوه سازان شاهد به ثمر رسیدن پروژه‌های عمرانی با استانداردهای مناسب باشیم.

گفتنی است : کارگاه آموزشی HSE با رویکرد محیط زیست امروز شنبه مورخ 29 دیماه 1397 با حضور مهندسین – مشاوران – ناظرین و پیمانکاران در سالن همایش اداره کل هواشناسی مازندران با سخنرانی دکتر کامران نصیر احمدی برگزار شد

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار