• رویترز پیش بررسی کرد

پیش بینی میانگین قیمت نفت در سال 2017 میلادی

پیش بینی کارشناسان حوزه نفت رویترز از قیمت نفت در سال 2017 میلادی روندی افزایشی است اما انتظار جهش عظیمی از این بازار نمی رود

به گزارش استناد نیوز به نقل از وبسایت فایننشال تریبون، نتایج بررسی اخیر رویترز نشان داد بهای نفت تا اواخر سال 2017 روند افزایشی را طی می کند؛ اما از 60 دلار فراتر نمی رود.

به گفته 29 کارشناس و اقتصاددان حوزه نفت که در این بررسی شرکت کردند، بهای نفت خام برنت در سال 2017 به طور میانگین 56 دلار و 90 سنت در هر بشکه معامله خواهد شد. این رقم جدید از 57 دلار و 1 سنتی که به طور میانگین در بررسی پیشین رویترز بدست آمد کمتر بود.

این درحالیست که انتظار می رود بهای نفت خام برنت به طور میانگین با گذراندن هر سه ماه، روند افزایشی را طی کند. براساس پیش‌بینی‌های انجام شده، در سه ماهه نخست سال 2017، بهای نفت با بشکه ای 53 دلار و 67 سنت آغاز می شود. در سه ماهه دوم سال به 56 دلار و 51 سنت می رسد و به ترتیب در سه ماهه سوم و چهارم سال بهای 58 دلار و 69 سنتی و 59 دلار و 78 سنتی را تجربه خواهد کرد. بهای نفت در سال 2016 (سال گذشته میلادی) به طور میانگین 45 دلار در هر بشکه معامله شد.

اوایل ماه گذشته میلادی کشورهای عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به نخستین توافق تاریخی از سال 2001 برای کاهش سطح تولید دست یافتند. بر همین اساس، کشورهای عضو اوپک توافق کرده اند از اول ژانویه سال جاری میلادی (روز گذشته) مجموع سطح تولید خود را 1.2 میلیون بشکه در روز کاهش دهند. همچنین کشورهای غیرعضو اوپک هم (که شامل 13 کشور است) با کاهش روزانه 558 هزار بشکه نفت موافقت کردند.

"توماس پوق"، کارشناس مؤسسه "کپیتال اکونومیکس" در این باره اعلام کرد: پیش بینی می کنیم توافق اوپک فقط تا حدودی اجرا شود. بسیاری از کشورهای غیر عضو اوپک و حتی تعدادی از کشورهای کوچک عضو اوپک به احتمال زیاد به تعهدی که داده اند عمل نمی کنند. سطح کاهش تولید باید به قدری زیاد باشد که بتواند به ایجاد توازن در بازار نفت کمک کند.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

فروشگاه اینترنتی فابی کالا

آخرین اخبار