آغاز به کار مجموعه تولیدی صنعتی نکا با اعتبار ۸۸ میلیارد ریال

استناد نیوز، - شهردار نکا، کمبود فضای سبز را از مشکلات بیان کرد و گفت: سرانه فضای سبز شهری زیر نیم مترمربع است.

به گزارش استناد نیوز، سید مهدی احمدی صبح پنجشنبه در آیین افتتاح مجتمع تولیدی شهید گرائیلی نکا درآمد پایدار را از جمله لازمه های اساسی شهرداری های هر شهری برشمرد و همچنین افزود: شهرداری نکا برای ایجاد درآمد پایدار و اشتغال شهروندان نکایی مجتمع صنعتی کارخانه آسفالت، احداث کارگاه بلوک زنی، موزائیک سازی، بچینگ، سنگ شکن و باسکول را در مجتمع تولیدی شهید گرائیلی قرار داد.

وی افزود: این مجموعه تولیدی صنعتی با اعتبار ۸۸ میلیارد ریال و همچنین اشتغال ۲۱ نفر به صورت مستقیم و ۱۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم آغاز به کار کرد.

شهردار نکا با بیان اینکه ۱۰۰ درصد این مجموعه تولیدی در اختیار شهروندان نکایی است تصریح کرد: در این پروژه مصالح شهر به منافع اشخاص ترجیح داده شد لذا در این راستا ۱۰۰ درصد مجموعه برای تامین نیاز شهروندان در اختیارشان قرار می گیرد همچنین شهرهای همجوار نیز می توانند از این ظرفیت برای تامین نیازهای شهرسان استفاده نمایند.

احمدی در ادامه به مشکل کمبود فضای سبز در این شهر اشاره و بیان کرد با توجه به اینکه سرانه فضای شبز در شهر نکا به زیر نیم متر رسیده و این امر در حالی است که استاندارد سرانه فضای سبز ۱۲ متر است اگر منابع طبیعی مساحت چند هکتاری فضای سبز در کنار سایت کارخانه آسفالت را در اختیار شهرداری قرار دهد قطعاً با مبلمان و فضاسازی این پارک جنگلی سرانه فضای سبز در این شهر ارتقا می یابد.

این مسئول شهری در خصوص الحاق این مجتمع تولیدی به شهرک صنعتی نکا گفت: اگر موانع الحاق این مجتمع به شهرک صنعتی تسهیل شود قطعاً با برخورداری امتیازات شهرک صنعتی بخش اعظمی از مشکلات این مجموعه نیز برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به کشتارگاه صنعتی نکا به عنوان سرمایه ملی رها شده خاطرنشان کرد: متاسفانه با پیگیری های چند سال اخیر در خصوص احداث کشتارگاه صنعتی در شرق مازندران این مجموعه به عنوان سرمایه ملی در کنار مجموعه تولیدی شهید گرائیلی به حال خود رها شده است که باید برای احیای این مجموعه اقدامات لازم از دستگاه های اجرایی صورت گیرد.

احمدی با بیان ظرفیت ۱۵۰ تنی تولید آسفالت در کارخانه آسفالت نکا متذکر شد: متاسفانه به شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر قیر نمی دهند لذا اگر سهمیه قیر به این شهر تعلق گیرد و مواد اولیه این مجموعه فراهم شود قطعاً در تولید آسفالت شهر نکا مشکلی وجود نخواهد داشت.

غلام آرست رئیس شورای شهر نکا در پایان خودکفایی و درآمدزایی مجموعه شهرداری و همچنین به استاندارد رساندن کیفیت مصالح تولید شده در عمران و آبادانی شهر را از جمله اهداف این مجتمع تولیدی برشمرد و همچنین اذعان کرد: شهرداری با اتکا به درآمد پایدار و تولیدات این مجموعه از نیاز به بیرون مستغنی خواهد شد.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

انتخابات عملکرد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار