پیك بار روز در شبكه توزیع برق مازندران 16 درصد بیشتر از پیك بار شب است

  • کد خبر: 218051
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه, 02 مرداد 1398

استنادنیوز؛ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران در جمع مدیران عامل ، معاونین بهره برداری و فروش و خدمات مشترکین استانهای شمال ، شمال شرق و شرق کشور در ساری گفت : پیک بار شبکه توزیع برق مازندران 16 درصد بیشتر از پیک بار شب است.

مهندس رضا غفاری افزود: ضریب بار حدود 41 درصدی سالانه ، فزونی پیک بار روز از پیک بار شب ، همزمانی بارهای فصلی شالیکوبی ها با پیک بار ، وجود بارهای متمرکز ناشی از حضور مسافران در مازندران ، دمای احساسی (دمای ظاهری ، رطوبت نسبی محیط ، سرعت وزش باد ) که منجر به استفاده زیاد از لوازم سرمایشی می شود از پارامترهای موثر بر بار شبکه توزیع برق مازندران می باشد .

وی به برنامه ریزی های انجام شده در خصوص طرح های پاسخگویی بار و 098 اشاره و راه اندازی سامانه های مانیتورینگ و پایش بار شرکت و امورها و فیدرهای توزیع ، بکارگیری و بهره برداری موثر از آن جهت پایش و کنترل بار از جمله اقدامات لازم برای پاسخگویی بار شبکه توزیع مازندران در سال 98 برشمرد .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران به همکاری بسیار خوب بخش های مختلف برای گذر از پیک تابستان پرداخت و یادآور شد : در بخش کشاورزی طرح کاهش بار کشاورزی با تعرفه های3  الف- ب و ج   مجموعا" 6295 تفاهم نامه امضا شده و حدود 5 مگاوات کاهش مصرف پیش بینی شده است .

رضا غفاری اظهار داشت : در بخش صنایع نیز برنامه های کاهش پیک بار با قطع بار صنعتی و تعیین ساعت کار

 برنامه ریزی شده 9 تفاهم نامه امضا و حدود 5 مگاوات در پیک بار همکاری صورت گرفت .

وی ادامه داد : در طرح کاهش اوج بار صنایع نیز 254 تفاهم نامه امضا که حدود 39 مگاوات پیش بینی کاهش مصرف بوده است و در طرح ذخیره عملیاتی صنایع هم 17  تفاهم نامه امضا شده است که پیش بینی 4 مگاوات کاهش مصرف شده و در طرح جابجایی روزهای تعطیل صنایع هم 25 تفاهم نامه امضا که بیش از 10 مگاوات پیش بینی کاهش پیک بار به عمل آمده است .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران به طرح کاهش بار جایگاههای  CNG اشاره و گفت : در این طرح نیز 78 تفاهم نامه امضا شده و 11 مگاوات پیش بینی کاهش مصرف شده است و در مجموعه در طرح جامع مشارکت مشترکین جهت کاهش پیک بار هفت هزار و 92 تفاهم نامه به امضا رسیده  که بیش از 194 مگاوات کاهش مصرف بعمل آمده است.

غفاری همچنین به همکاری شرکت شهرکهای صنعتی مازندران اشاره و یادآور شد : 26 شرکت از شهرکهای صنعتی با کاهش 90 درصد بار با شرکت توزیع برق مازندران جهت عبور ازپیک بار تابستان همکاری خواهند داشت .

وی به پایش مصرف مشترکین همکار از طریق سامانه های نرم افزاری خبر داد و افزود : برای مدیریت بارهای

غیر حساس روی آنتنی های کشاورزی اقدام به نصب سکسیونرهای فرمان از راه دور کردیم و در مجموع تاکنون 56 سکسیونر نصب شده که 80 مگاوات کاهش بار در بر خواهد داشت .

وی خاطرنشان کرد : همچنین 128  اکیپ از همکاران جهت پایش و کنترل مصرف برق ادارات ، بانکها و سایر  نهادهای دولتی معرفی و در حال فعالیت می باشند .

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار