• مدیرعامل آب منطقه ای مازندران:

تخریب ۷۰۰ سردهنه کشاورزی در جریان سیل مازندران

استناد نیوز- مدیرعامل آب منطقه ای مازندران  درباره سردهنه های کشاورزی  گفت: سیل در آستانه فصل کشاورزی رخ داد و شالیزاری و کشاورزی متاثر از آب است و در جریان سیل ۷۰۰ سردهنه کشاورزی تخریب شد.

 

 به گزارش استناد نیوز، محمدابراهیم یخکشی عصر سه شنبه در جلسه ستاد قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده مازندران با بیان اینکه تکمیل آبرسانی شهرهای گروه الف نیازمند اعتبار است گفت: اگر سدهای موجود استان نبود مشکلات آبرسانی شدیدتر بود و باید تصفیه خانه آب را تکمیل کنیم.

وی با عنوان اینکه آب برخی روستاها در جریان سیل قطع شده بود گفت: در ایام سیل آبرسانی سیار از طریق ۱۰۰ دستگاه خودرو انجام می شد و لازم است نسبت به تکمیل سدها از جمله گلورد انجام شود.

وی تکمیل تصفیه خانه شهرهای گروه الف و سد گلورد از جمله درخواست های مورد نیاز بیان کرد و درباره سردهنه های کشاورزی نیز گفت: سیل در آستانه فصل کشاورزی رخ داد و شالیزاری و کشاورزی متاثر از آب است و در جریان سیل ۷۰۰ سردهنه کشاورزی تخریب شد که بازسازی آن در برنامه قرار گرفته است.

یخکشی درباره ساماندهی رودخانه با اظهار اینکه با سیل اخیر آسیب زیادی به رودخانه ها وارد شد گفت: لایروبی برخی رودخانه ها و دیواره سازی بخشی نیز صورت گرفته است تا در سیلاب آتی آسیب کمتری داشته باشیم.

مدیرعامل آب منطقه ای مازندران ادامه داد: با تلاش جمعی و هماهنگی بین بخشی، سیل در استان مدیریت شد و سعی کردیم با تکیه بر امکانات داخلی این بحران را مدیریت کنیم.

وی با عنوان اینکه اعتبارات تخصیصی پس از سیل با تخریب زیرساخت ها مناسب نبود از مسئولان خواست تا در زمینه تامین آب شرب شهرهای بابل و بابلسر و تکمیل سد گلورد اقدام شود.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار