\تشکیل ستاد ویژه در بهزیستی برای 5 آسیب اجتماعی

  • کد خبر: 218533
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: پنج شنبه, 24 مرداد 1398

استناد  نیوز، رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: با توجه به اهتمام ویژه مقام معظم رهبری برای کاهش و رفع آسیب‌های اجتماعی ۵ آسیب اصلی شامل طلاق، بیکاری، مفاسد اخلاقی، اعتیاد و حاشیه‌نشینی در بهزیستی مدنظر است که برای مدیریت و کاهش آسیب‌ها، ستاد ویژه‌ای تشکیل شده است.

 

به گزارش استناد نیوز، وحید قبادی‌دانا  با اشاره به فعالیت ٤٤ هزار مرکز تحت نظارت سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: با راه‌اندازی سامانه شفافیت ٢٢ هزار قرارداد در این سامانه شفاف‌سازی شد و افراد می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان بهزیستی کشور این اطلاعات را رویت کنند.

وی تصریح کرد: پس از راه‌اندازی سامانه شفافیت،‌مهر ماه نیز سامانه دیده‌بان رونمایی می‌شود. البته ما بنای افشاگری و مچ‌گیری نداریم بلکه فعالیت‌هایمان در راستای شفاف سازی و ارائه خدمات به موقع است.

رئیس سازمان بهزیستی همچنین به استانداردسازی شیرخوارگاه‌های سراسر کشور اشاره کرد و گفت: چندی پیش این طرح تهیه و ابلاغ شده است و تمام شیرخوارگاه ملزم به رعایت استانداردها در مراکز هستند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های سازمان درباره ساماندهی کودکان کار و خیابانی اظهار کرد: در این بخش هر یک از سازمان‌ها و دستگاه‌ها وظایفی دارند و ٩� درصد کودکان کار و خیابانی اتباع خارجی هستند که این کودکان مورد سواستفاده قرار گرفته و به کشورمان قاچاق می‌شوند. برخی از شبکه‌های مافیایی می‌خواهند که این کودکان کار فعال باشند اما در این زمینه آسیب‌شناسی‌هایی صورت گرفته و از تجربه‌های موفق استفاده شده است ضمن اینکه انتقادهایی بر آن نیز وجود دارد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: با توجه به اهتمام ویژه مقام معظم رهبری برای کاهش و رفع آسیب‌های اجتماعی 5 آسیب اصلی شامل طلاق، بیکاری، مفاسد اخلاقی، اعتیاد و حاشیه‌نشینی در بهزیستی مدنظر است که برای مدیریت و کاهش آسیب‌ها، ستاد ویژه در بهزیستی تشکیل شده که فرآیندها و اقداماتی که تاکنون انجام شده را مورد بررسی، بازنگری و بازبینی قرار می‌دهد اما معتقدیم در این راستا باید از تمام ظرفیت‌ها استفاده شود.

telegram estenadnews

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار