• مدیرکل بنیاد مسکن مازندران:

پرداخت 95 میلیارد تومان تسهیلات به آسیب دیدگان سیل

 استناد نیوز- مدیرکل بنیاد مسکن مازندران بیان کرد: تاکنون ۲۷ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض و ۱۳۰ میلیارد تومان تسهیلات به بانکهای عامل معرفی که ۹۵ میلیارد تومان پرداخت شده است.

به گزارش استناد نیوز، محمد خانی نوذری صبح یکشنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به وقوع سیل مهرماه سال قبل در غرب استان اظهار داشت: سه هزار و ۱۰۰ واحد خسارت دیده و تعمیر شناسایی شدند و تاپایان سال قبل واحدهای تعمیری به اتمام رسیدند.

وی با اظهار اینکه در سال قبل در ۱۷۹ روستا شاهد وقوع سیلاب در استان بودیم گفت: معیشت دو هزار و چهار واحد دچار آسیب شده و به ازای هر واحد پنج میلیون تومان خسارت بلاعوض و ۱۵ میلیون تومان تسهیلات داده شد.

وی با عنوان اینکه پنج هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی نیز نیازمند تعمیر بودند گفت: ۶۰۰ واحد آسیب دیده تخریبی در استان شناسایی شده بود که با پایش های صورت گرفته شمار آن به ۳۸۰ واحد کاهش یافته است و پی کنی، آواربرداری و صدور پروانه ۳۸۰ واحد انجام شده و تاکنون ۲۹۸ واحد اجرای فونداسیون و ۱۵۰ واحد اجرای سقف شده است.

خانی با اظهار اینکه ۳۵ واحد مسکن خسارت دیده در استان قابل بهره برداری است گفت: از این تعداد ۲۶ واحد قابل سکونت شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران با بیان اینکه تعمیرات تمام واحدها تا پایان هفته دولت به پایان می رسد گفت: تاکنون ۲۷ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض و ۱۳۰ میلیارد تومان تسهیلات به بانکهای عامل معرفی که ۹۵ میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی افزود: ۸۰ درصد پرونده های معرفی شده به بانک های عامل منجر به عقد قرارداد شده است و در مازندران در سریع ترین زمان کار تعمیرات واحدها انجام شده است.

خانی رانش زمین را از مشکلات بیان کرد و گفت: زمین هایی برای جابجایی واحدهای خسارت دیده درنظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه تا پایان سال ۹۸ بازسازی مسکن خسارت دیده ناشی از سیل به پایان می رسد گفت: تاکنون سه هزار و ۳۰۰ تن سیمان رایگان بین سیل زدگان برای ساخت و تعمیرات توزیع شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران تصریح کرد: همچنین دولت برای واحدهای تخریبی در سیل، اجاره بها در شهرها و روستاها درنظر گرفته شده و تمامی منابع برای خسارت دیدگان تامین شده است.

وی با بیان اینکه بیش از هفت هزار واحد برای بازسازی به بانک های عامل معرفی شده است گفت: تاکنون بیش از شش هزار واحد منجر به عقد قرار داد شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن با اظهار اینکه حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰واحد مسکونی در حریم رودخانه ها قراردارند گفت: باید نسبت به جابجایی این واحدهای درمعرض خطر اقدام شود.

وی سهمیه سال جاری برای مقاوم سازی را ۱۲ هزرا واحد با تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی بیان کرد و گفت: ۱۵۰ هزار واحد مسکن روستایی در استان غیرمقاوم هستند که باید ظرف چهار تا پنج سال آینده تکمیل و بهسازی شود.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار