برق تمامی نیروگاه‌های تجدیدپذیر تضمینی و با قیمت یورو خریداری می‌ شود

استنادنیوز؛ رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی گفت:برق تمامی نیروگاه‌های تجدیدپذیر تضمینی و با قیمت یورو خریداری می‌ شود.

سیدمحمد صادق‌زاده  با اشاره به اینکه برق تمامی نیروگاه‌های تجدیدپذیر به صورت تضمینی و به مدت 20 سال خریداری می‌ شود،گفت: هر ماه که صورت حساب نیروگاه‌ها پرداخت می‌شود با توجه به تورم آن ماه میزان پرداخت را نسبت به ماه قبل و زمان انجام قرارداد تعدیل کرده و افزایش می‌دهیم.
رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی مبنای تعدیل قیمت‌ها را نرخ یورو عنوان کرد و افزود: چنانچه در زمان عقد قرارداد یورو به عنوان مثال قیمتی چهار هزار تومانی داشته باشد و در پنج سال آینده این رقم به هشت هزار تومان افزایش پیدا کند طبیعی است قیمت برقی که قرار است پرداخت شود هم به همین میزان هر ماه افزایش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: با این حساب تورم در آن لحاظ شده است و مطمئنا بازگشت سرمایه و سودی که برای این سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شده تضمین شده است.
مدیرعامل ساتبا خاطر نشان کرد: تمامی شهرها و استان‌ها یک نیروگاه تجدیدپذیر دارند و چنانچه فردی حتی پنج میلیون تومان سرمایه در اختیار داشته باشد، می‌تواند نیروگاهی یک کیلوواتی احداث کند و برق تولیدی حاصله از نیروگاه خود را به صورت تضمینی و با قیمت مناسب به فروش برساند.
وی ادامه داد: از دو سال گذشته تغییر مسیری در حوزه تولید برق تجدیدپذیرها ایجاد شده است و این تغییر ریل تحول خوبی در این عرصه ایجاد کرده است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، از دو سال پیش قیمت خرید تضمینی برق تولیدی نیروگاه‌های تجدیدپذیر ارائه و به صورت تضمینی به مدت 20 سال برق تمامی نیروگاه‌های احداثی خریداری می‌ شود.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار