دست‌ساخته‌های دانشجویان فنی و حرفه‌ای مازندران به بازار مجازی می‌آید

استنادنیوز؛ رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای مازندران اظهار داشت:  برای نخستین‌بار حاصل دست‌ساخته‌های دانشجویان را در بازار مجازی ارائه خواهیم داد.

امیر حیاتی در جمع خبرنگاران مازندران که به مناسبت گرامی‌داشت پنجم اسفندماه زادروز حکیم خواجه نصیرالدین طوسی روز مهندس در دانشکده امام محمدباقر(ع) ساری برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای مازندران یک مرکز آموزشی نوپاست که از سال 90 تاسیس شد، در این مدت سعی کردیم در هدایت تحصیلی دانشجویان نقش داشته باشیم، به‌دنبال اساتید مجرب بودیم و صلاحیت عملکردی آنها برای ما مهم بود به همین دلیل می‌توانیم مسؤولیت‌پذیری را از شاخصه‌های بارز این دانشگاه عنوان کنیم.

وی افزود: در سال 96 روزآمدی کارگاه‌های زیرمجموعه دانشگاه را آغاز کردیم و تاکنون 70 درصد آنها به‌روزرسانی شده‌اند، البته مشکلاتی وجود دارد که نیاز به کمک است تا به مرور زمان رفع شوند. 

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای مازندران با اعلام اینکه 60 آزمایشگاه، 70 کارگاه و 37 سایت کامپیوتر در واحدهای زیرمجموعه این دانشگاه داریم، گفت: باوجود تجهیزات موجود اما هنوز در ابتدای راه هستیم و نیاز به کمک خیران و همکاری‌های بین‌بخشی است، به‌عنوان نمونه اگر 500 میلیون تومان برای ساخت سوله در دانشگاه کمک بشود 1200 مترمربع به فضای کارگاهی اضافه می‌شود.

حیاتی از همکاری با سپاه استان در بحث خدمات ساختمانی و عمرانی گفت و اینکه تعامل سازنده‌ای با گروه عمران وجود دارد و دانشجویان ما در حوزه استحکام بنا ورود پیدا کردند و در قالب گروه‌های مختلف فعالیت دارند.

وی بیان کرد: وسایل لازم برای امور بین‌الملل را داریم و با سازمان مرکزی برای 200 نفر آماده ارائه خدمات‌رسانی هستیم که بسترسازی صورت بگیرد و از کشورهای همسایه وارد کشور و استان شوند، این مهم یکی از راه‌های کسب درآمد برای دانشگاه است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای مازندران گفت: هر چند پیشینه خوبی از ارتباط بین صنعت و دانشگاه در کشور وجود ندارد اما دورنمای قابل قبولی را برای آن متصور هستیم.

این مسؤول با اشاره به اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای مازندران شامل 446 هزار و 919 مترمربع مستحداث و 112 هزار و 279 هزار مترمربع بنای ساخته‌شده در سطح استان است، اظهار کرد: مشکلات مالی فراوانی داریم به‌دنبال این هستیم که دانشگاه ما به مجمع خیران گره بخورد تا کارهای عمده را ایجاد کنیم، کمک به این دانشگاه کمک به اشتغال جوانان و آینده‌سازان کشور و یک سرمایه‌گذاری پایدار و ارزشمند است.

وی ادامه داد: 40 تا 50 درصد دانشجویان فنی و حرفه‌ای افرادی علاقه‌مند و مستعد اما در سطح پایین و متوسط مالی هستند اگر نظام مالی به سمتی برود که این افراد حمایت شوند و به این مجموعه گسترده کمک بشود مطمئن هستیم که حداقل 80 درصد فارغ‌التحصیلان مراکز مربوطه این دانشگاه، وارد بازار کار می‌شوند.

حیاتی با اشاره به گستردگی مشاغل بیان کرد: هنوز اطلس مشاغل در کشور نداریم، در آینده مشاغل جدیدی وارد می‌شوند و این می‌طلبد دانشگاه‌هایی مانند فنی و حرفه‌ای حمایت شوند.

این عضو هیأت علمی گفت: بسیاری از خانواده‌ها به‌دنبال رشته‌های نظری هستند اما بازار کار به‌سختی فراهم می‌شود، لذا پیشنهاد می‌کنیم که اگر دانش‌آموزان علاقه‌ای به فعالیت‌های عملی دارند به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای که بازار کار آماده‌ای دارند وارد شوند و حتی پیش از آن، دعوت می‌کنیم که از امکانات و ظرفیت‌های کارگاهی و آموزشی این مراکز بازدید کنند.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار